Ostrzeżenie o fałszywych tytułach wykonawczych

Sąd Apelacyjny w Poznaniu informuje, że w ostatnich dniach na podstawie informacji od komorników sądowych z okręgu apelacji warszawskiej stwierdzono przypadki prób wszczynania egzekucji na podstawie podrobionych wyroków tut. Sądu.

Stwierdzone dotychczas przypadki dotyczyły wszczynania egzekucji na podstawie wyroków Sądu Apelacyjnego w Poznaniu pod sygnaturą I AGa 57/18 z dnia 31 stycznia 2018 roku, zmieniających wyrok Sądu I instancji i zasądzających określone kwoty pieniężne od różnych podmiotów na rzecz Ośrodka Analiz 1Standard spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie.

W związku z powyższym zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku wszczynania egzekucji na podstawie takich tytułów wykonawczych. W przypadku powzięcia jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności tytułu wykonawczego należy dokonać jego weryfikacji w tutejszym Sądzie Apelacyjnym.

O popełnieniu przestępstwa podrabiania dokumentów urzędowych w celu posługiwania się nimi przy wszczęciu egzekucji zostały powiadomione organy Prokuratury.

Rejestr zmian dla: Ostrzeżenie o fałszywych tytułach wykonawczych

Podmiot udostępniający:
Sąd Apelacyjny w Poznaniu
Wytworzył lub odpowiada za treść informacji:
Marek Górecki
Opublikował:
Romuald Graczyk
Data wytworzenia:
2018-12-07
Data publikacji:
2018-12-07
Opis zmiany:
Publikacja ogłoszenia